ESKATE® jest średniej wielkości firmą rodzinną działającą na arenie międzynarodowej. Mając regionalne korzenie, zawsze działamy z perspektywy holistycznej, bierzemy odpowiedzialność za nasze działania w skali globalnej i lokalnej oraz chcemy aktywnie przyczyniać się do ochrony zasobów wszędzie tam, gdzie prowadzimy działalność.
Nowy system fotowoltaiczny
Zainstalowaliśmy system fotowoltaiczny na dachu o powierzchni 2900 m2 . Wytworzona energia słoneczna ma być wykorzystywana przede wszystkim na własne potrzeby energetyczne. Moc systemu wynosi 299 kW, co oznacza roczną produkcję energii słonecznej na poziomie 269 MWh. Nadwyżki energii słonecznej są przekazywane do sieci lub udostępniane dla samochodów elektrycznych lub rowerów elektrycznych. 50% naszego zapotrzebowania na energię elektryczną może być pokrywane przez energię słoneczną. Dzięki rocznej redukcji emisji CO2 o prawie 125 t wnosimy tym samym istotny wkład w ochronę klimatu.
Wysoki stopień recyklingu metali
Metale są cennymi surowcami. Jednak po spełnieniu swojego zadania złom nie jest wyrzucany jako złom, lecz poddawany recyklingowi. Ponieważ metale są szczególnie wytrzymałe, można je poddawać recyklingowi tak często, jak jest to pożądane. Wskaźnik recyklingu metali w Niemczech jest wysoki i wynosi 91,5%.
Nasze odpady metalowe są również wykorzystywane w gospodarce cyrkulacyjnej. Intensywny recykling, np. stali, nie tylko przyczynia się do znacznych oszczędności odpadów i zasobów, ale także pomaga uniknąć emisji gazów cieplarnianych, takich jak CO2.
Z kamerą
Wkład w ochronę środowiska, który inspiruje nie tylko ornitologów: w 2007 r. zbudowaliśmy gniazdo bociana w ramach projektu lokalnej społeczności. Od 2008 roku Adebar i jego rodzina bocianów białych mogą być podziwiani na żywo - za pośrednictwem wysokiej rozdzielczości kamery ESKATE® "StorchenCam" na stronie storchencam.eskate.de.
Siatka dla bocianów znajduje się około 60 m na południe od naszego budynku administracyjnego i została zbudowana w 2007 r. wspólnie z naszym sąsiadem, gospodarstwem wakacyjnym Meinert-Huck, w powiecie Unterlübbe. Platforma znajduje się na wysokości 14 m. W 2014 r. uruchomiono nową kamerę StorchenCam - jest to Axis P1354. Stary obiektyw zmiennoogniskowy Pentax 5-50 mm jest nadal używany.
Dziękujemy dr Rolfowi Bense (Petershagen-Windheim) z "Aktionskomitee >Rettet die Weißstörche im Kreis Minden-Lübbecke< e.V." za jego porady ornitologiczne.